WRZESIEŃ

  • Rocznica wybuchu II wojny światowej – Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach w Sieradzu-Męce
  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/ 2020 – Uroczystość dla uczniów klas I – VIII, oddziału przedszkolnego
  • Pasowanie na pierwszoklasistę – Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
  • Msza św. dla uczczenia poległych lotników oraz uroczystość pod pomnikiem w Kozach – Udział pocztu sztandarowego
  • Uroczystość związana z 80 rocznicą napaści ZSRR na Polskę –Udział pocztu sztandarowego
  • 44 Rajd „Szlakiem Walk nad Wartą 1939 r.” – Konkurs wiedzy
  • Uroczystość pod tablicą Szarych Szeregów – Udział pocztu sztandarowego
  • Dzień Chłopca – Imprezy oddziałowe, zabawa (IV – V)

PAŹDZIERNIK

  • Dzień Edukacji Narodowej – Montaż słowno-muzyczny
  • Przyroda słowem malowana – Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas IV – VIII
  • Wiele kultur w jednym świecie – Szkolny konkurs wiedzy

LISTOPAD

  • Święto Niepodległości – Występ artystyczny
  • Co widzę, gdy myślę Wielka Brytania/Stany Zjednoczone? – Konkurs językowo-plastyczny dla uczniów klas V i VI
  • Kto ty jesteś? – Międzyszkolny konkurs przyrodniczo – geograficzno – historyczny wiedzy o Polsce dla uczniów klas III i VIII
  • Konwencja Praw Dziecka – Audycja radiowa, okolicznościowa gazetka
  • Dzień Życzliwości – Konkursy i zabawy dla uczniów klas I – VIII i oddziału przedszkolnego
  • Wizyta Jędrzeja Czarodzieja – Spotkanie z wróżkami i czarodziejami (I-III i O), zabawa IV – V

GRUDZIEŃ

  • Mikołajki – Imprezy oddziałowe
  • Obchody Święta Patrona Szkoły –  Impreza dla uczniów
  • Kartka świąteczna Christmas Card – konkurs dla uczniów klas I i II
  • Dołącz do Mikołaja – Akcja charytatywna na rzecz potrzebujących dzieci
  • Jasełka bożonarodzeniowe – Przedstawienie dla wszystkich uczniów

STYCZEŃ

  • Zabawy noworoczne – Imprezy dla wszystkich uczniów

LUTY

  • Zawody ratujące życie – Szkolny konkurs dla klas I – VIII z wykorzystaniem programów komputerowych
  • Św. Jan Paweł II (w stulecie urodzin) – Konkursy szkolne (wiedzowe i plastyczne) o św. Janie Pawle II
  • Radość pisania– Powiatowy konkurs literacki dla uczniów klas IV-VIII
  • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej – Impreza dla uczniów klas I

MARZEC

  • Dzień Kobiet – Imprezy oddziałowe
  • Dzień Żołnierzy Wyklętych – Udział pocztu sztandarowego
  • Piknik patriotyczny w Orle BiałymUdział pocztu sztandarowego
  • Pocztówka do Królowej – Konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV
  • Ortografik – Konkurs ortograficzny dla klas III
  • Pierwszy Dzień Wiosny – Impreza dla uczniów kl. I – III i oddziału przedszkolnego. Zabawy sportowe na wesoło dla uczniów klas IV – VV, potyczki sportowe dla klas VI – VIII

KWIECIEŃ

  • The Big Challange – Konkurs dla uczniów klas VII i VIII
  • Kartka wielkanocna Easter Card – Konkurs dla uczniów klas III
  • Dzień Ziemi – Zabawy i konkursy dla uczniów klas I- III i oddz. przedszkolnego
  • 45 Rajd Powstańców 1863 r. „Śladami Łuki Bakowicza” – Konkurs wiedzy nt. powstania styczniowego, znajomości trasy rajdu, życiorysu T. Goździkiewicza oraz treści książki „Sprawy Łuki Bakowicza”
  • Konstytucja 3 Maja – Akademia dla uczniów
  • Polscy poeci dzieciom – Konkurs recytatorski dla uczniów kl. I – III
  • Mistrz matematyki – Szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas II – VIII

MAJ

  • Rajd „Przyroda uczy najpiękniej” – Konkurs wiedzy
  • Konkurs wiedzy nt. integracji europejskiej oraz UE
  • Konkurs pięknego czytania – Konkurs szkolny dla uczniów klas drugich
  • Superjedynki – Szkolny konkurs piosenki
  • Dzień Matki – Imprezy oddziałowe

CZERWIEC

  • Dzień Dziecka – Impreza klasowe
  • „Wiesz skąd jesteś – wiesz kim jesteś” –Konkurs międzyszkolny, krajoznawczy dot. województwa łódzkiego
  • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 – Uroczystość dla uczniów klas I – VIII i oddziałów przedszkolnego

IMPREZY CYKLICZNE

  • Podaruj książkę, czasopismo bibliotece szkolnej – Akcja gromadzenia książek
  • Zmagania z ortografią – Comiesięczna rywalizacja między klasami II-VII
  • Uwalniamy książki – Akcja propagująca czytelnictwo wśród uczniów i rodziców
  • Pisanie nie jest trudne – Comiesięczne redagowanie dłuższych i krótszych form wypowiedzi pisemnych, rywalizacja między klasami III-VII
  • Z książką za pan brat – Szkolny konkurs na najaktywniejszego czytelnika i na najaktywniej czytającą klasę
  • Apetyt na czytanie – Akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i rodziców, konkursy czytelnicze na poziomach klas
  • Sprawnie liczę – Rywalizacja między klasami IV-VII w sprawnym liczeniu
  • Lepsza Szkoła / język polski – Sprawdzanie wiedzy uczniów za pomocą specjalistycznych testów opracowanych przez wydawnictwo GWO; porównywanie ich osiągnięć z wynikami klas z całej Polski
  • Lepsza Szkoła / matematyka – Sprawdzanie wiedzy uczniów za pomocą specjalistycznych testów opracowanych przez wydawnictwo GWO; porównywanie ich osiągnięć z wynikami klas z całej Polski